«Безпека та солідарність» – головна тема Конгресу транскордонної співпраці
Події

Конгрес транскордонної співпраці в Любліні – це місце зустрічі практиків транскордонного співробітництва з Європейського Союзу та країн Східного партнерства, а також платформа діалогу для представників місцевого самоврядування, громадських організацій, сфери науки, культури та бізнесу.

Цьогоріч конгрес відбудеться 5–7 жовтня в гібридному форматі (учасники в Любліні та учасники онлайн), із синхронним перекладом польською, англійською та українською мовами.

Ключова тема ХІ Конгресу транскордонної співпраці – «Безпека та солідарність». Агресія Росії проти України та спричинена нею міграційна криза показали міцність зв’язків між місцевими громадами України, Польщі та всієї демократичної Європи. Часто недооцінюване партнерство міст, багаторічна співпраця між культурними установами, школами, університетами та громадськими організаціями сформували міжкультурний та організаційний досвід, завдяки якому вдалося створити ефективну систему підтримки мільйонів біженців та надати гуманітарну допомогу Україні, яка бореться за свою незалежність.

Учасниками дискусії стануть представники міст із різних куточків Європи. Вони в широкій перспективі підсумують попередню співпрацю місцевих громад для підтримки України та її громадян.

Організатори конгресу внесли в програму заходів широкий спектр цікавих тем, пов’язаних з актуальною ситуацією. Серед них співпраця та медична допомога Україні, діяльність адміністрації та судової системи під час війни чи явище дезінформації та маніпуляції. Також відбудеться панельна дискусія «Війна очима жінок, жінки на війні», на якій буде окреслено війну з жіночої перспективи. Важливим елементом програми конгресу буде тема сталого та інноваційного розвитку громадського транспорту.

Цього року під час конгресу відбудеться Академія транскордонної співпраці – тижневі майстер-класи для молодих лідерів із країн Вишеградської групи та країн Східного партнерства. Вони будуть присвячені діяльності, спрямованій на міжкультурну інтеграцію.

Традиційно відбудеться Біржа грантодавців та Форум партнерів, а також презентація нової фінансової перспективи Програми Interreg NEXT Польща–Україна 2021–2027 (колишня Програма транскордонної співпраці PL–BY–UA).

Особливістю конгресу є різноманітна культурна програма. Цьогоріч можна буде взяти участь наживо або онлайн у виставах, концертах, виставках та зустрічах, провідним мотивом яких стане гасло «Місто без кордонів».

Програму конгресу та реєстраційну форму можна знайти тут.

Джерело: kongres.lublin.eu

Схожі публікації
Вийшов 23-й номер «Волинського монітора»
Події
Запрошуємо Вас на шпальти 23-го номера «Волинського монітора». На жаль, з огляду на відсутність світла, наша друкарня й цього разу змогла надрукувати паперове видання лише на день пізніше. У ньому ми пишемо, зокрема, про перепоховання останків католиків зі Стрийського цвинтаря у Львові в Олієві на Тернопільщині, подільських мазурів, нові котли для благодійної організації «Карітас-Спес-Луцьк» у рамках програми «Польська допомога» та історію монастиря шариток у Луцьку.
09 грудня 2022
Розпочався набір на XХI Стипендійну програму уряду РП для молодих науковців
Конкурси
Центр східноєвропейських студій Варшавського університету оголосив набір на Стипендійну програму уряду Республіки Польща для молодих науковців із країн Східної Європи, Центральної Азії та Кавказу. Стипендії призначені для наукового стажування в польських університетах у період із вересня 2023 р. до червня 2024 р.
09 грудня 2022
Навчання в ЄС безплатно: Коледж Європи
Конкурси
Ініціатива «Посли європейської молоді в Україні» запрошує на онлайн-зустріч, присвячену безплатному навчанню в Коледжі Європи (College of Europe), кампуси якого розташовані в Польщі та Бельгії.
08 грудня 2022
Мемуари волинського святого. Постаті й замальовки
Статті
Описуючи свої дитячі роки, Зигмунт-Щенсний Фелінський вплітає в канву мемуарів історії, які залишили слід у його пам’яті. Серед них – і реалістичні розповіді про реальних людей із плоті й крові, й оповідки на межі з фантасмагорією, яким важко йняти віру. І одні, і другі показують Волинь із незнаної нам, сучасним людям, перспективи, тож варто, мабуть, із ними ознайомитися. Слово автору.
08 грудня 2022
Польські фразеологізми: Непричесані думки
Статті
По останніх подіях в Україні видно, що від досягнення нормальності, стабільності, життя в мирі та пошанування прав іншої людини нас відділяють світлові роки. Здається, шлях до такого стану речей через шаленців із кремля не має кінця.
07 грудня 2022
Візовий центр у Львові змінює правила подачі документів на польську візу
Події
Із 8 грудня змінюються правила подачі заявок на отримання національних віз у візовому центрі у Львові. Про це повідомляє Генеральне консульство РП у Львові.
07 грудня 2022
Святі Миколаї в Луцьку, Кременці та Язловці
Статті
Група Святих Миколаїв завітала до Луцька з Польщі, привізши із собою подарунки для дорослих і дітей. Після короткого перебування в обласному центрі вони поїхали далі на схід – до Кременця і Язловця.
06 грудня 2022
Останки католиків зі Львова перепоховали в Олієві на Тернопільщині
Події
У селі Оліїв Зборівської міської територіальної громади на Тернопільщині перепоховали 2 тис. римо-католиків зі Стрийського кладовища у Львові, на місці якого в радянські часи звели Музей історії військ Прикарпатського військового округу.
06 грудня 2022
Святий Миколай завітав також до Тернополя
Події
4 грудня Святий Миколай відвідав Польський центр культури та освіти імені професора Мечислава Кромпця в Тернополі.
06 грудня 2022