Розмова про Корнеля Філіповича. «Фронтера» запрошує на зустріч
Події

Команда літературного фестивалю «Фронтера» запрошує на захід «Малі міста: розмова про Корнеля Філіповича».

3 жовтня в Луцьку відбудеться зустріч із тернопільським поетом, видавцем і перекладачем Юрієм Завадським та польською письменницею, літературною критикинею і журналісткою Юстиною Соболевською. Юрій Завадський буде присутній на заході безпосередньо, Юстина Соболевська приєднається онлайн.

Темою їхньої розмови стане мікросерія книжок (видавництво «Крок»), присвячена польському письменнику українського походження Корнелю Філіповичу. Йдеться про дві книги його творів у перекладі Юрія Матевощука, а також біографічну книгу Юстини Соболевської «Мирон. Ілля. Корнель. Розповідь про Корнеля Філіповича».

Класика польської літератури Корнеля Філіповича називають королем малих жанрів. Він народився в Тернополі та, на думку тих, хто його знав, заслуговував на Нобелівську премію. Наприкінці Першої світової війни вся його родина переїхала на захід і з 1923 р. мешкала в Цешині. Він належав до групи молодих цешинських письменників, що діяли під керівництвом Юліана Пшибося. Філіпович – автор 40 книг, відомий головно своїми короткими літературними формами.

Два роки тому команда «Фронтери» знімала відео в рідному місті письменника.

Зустріч пройде 3 жовтня в закладі Grand Central (4 поверх РЦ «Промінь» у Луцьку). Початок о 18:30. Організатори транслюватимуть її на сторінці «Фронтери» у фейсбук. На події можна буде задонатити кошти волонтерському штабу «Ангар» на закриття потреб ЗСУ.

Захід відбудеться за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку.

ВМ

Схожі публікації
Вийшов 23-й номер «Волинського монітора»
Події
Запрошуємо Вас на шпальти 23-го номера «Волинського монітора». На жаль, з огляду на відсутність світла, наша друкарня й цього разу змогла надрукувати паперове видання лише на день пізніше. У ньому ми пишемо, зокрема, про перепоховання останків католиків зі Стрийського цвинтаря у Львові в Олієві на Тернопільщині, подільських мазурів, нові котли для благодійної організації «Карітас-Спес-Луцьк» у рамках програми «Польська допомога» та історію монастиря шариток у Луцьку.
09 грудня 2022
Розпочався набір на XХI Стипендійну програму уряду РП для молодих науковців
Конкурси
Центр східноєвропейських студій Варшавського університету оголосив набір на Стипендійну програму уряду Республіки Польща для молодих науковців із країн Східної Європи, Центральної Азії та Кавказу. Стипендії призначені для наукового стажування в польських університетах у період із вересня 2023 р. до червня 2024 р.
09 грудня 2022
Навчання в ЄС безплатно: Коледж Європи
Конкурси
Ініціатива «Посли європейської молоді в Україні» запрошує на онлайн-зустріч, присвячену безплатному навчанню в Коледжі Європи (College of Europe), кампуси якого розташовані в Польщі та Бельгії.
08 грудня 2022
Мемуари волинського святого. Постаті й замальовки
Статті
Описуючи свої дитячі роки, Зигмунт-Щенсний Фелінський вплітає в канву мемуарів історії, які залишили слід у його пам’яті. Серед них – і реалістичні розповіді про реальних людей із плоті й крові, й оповідки на межі з фантасмагорією, яким важко йняти віру. І одні, і другі показують Волинь із незнаної нам, сучасним людям, перспективи, тож варто, мабуть, із ними ознайомитися. Слово автору.
08 грудня 2022
Польські фразеологізми: Непричесані думки
Статті
По останніх подіях в Україні видно, що від досягнення нормальності, стабільності, життя в мирі та пошанування прав іншої людини нас відділяють світлові роки. Здається, шлях до такого стану речей через шаленців із кремля не має кінця.
07 грудня 2022
Візовий центр у Львові змінює правила подачі документів на польську візу
Події
Із 8 грудня змінюються правила подачі заявок на отримання національних віз у візовому центрі у Львові. Про це повідомляє Генеральне консульство РП у Львові.
07 грудня 2022
Святі Миколаї в Луцьку, Кременці та Язловці
Статті
Група Святих Миколаїв завітала до Луцька з Польщі, привізши із собою подарунки для дорослих і дітей. Після короткого перебування в обласному центрі вони поїхали далі на схід – до Кременця і Язловця.
06 грудня 2022
Останки католиків зі Львова перепоховали в Олієві на Тернопільщині
Події
У селі Оліїв Зборівської міської територіальної громади на Тернопільщині перепоховали 2 тис. римо-католиків зі Стрийського кладовища у Львові, на місці якого в радянські часи звели Музей історії військ Прикарпатського військового округу.
06 грудня 2022
Святий Миколай завітав також до Тернополя
Події
4 грудня Святий Миколай відвідав Польський центр культури та освіти імені професора Мечислава Кромпця в Тернополі.
06 грудня 2022