Podczas pikniku transgranicznego w Łucku promowano dziedzictwo przyrodnicze
Wydarzenia

W Łucku został zorganizowany piknik transgraniczny. W programie wydarzenia znalazły się quest ekologiczny, otwarte dyskusje oraz piesze wycieczki po mieście – podaje Wydział Informacyjny Łuckiej Rady Miejskiej.

Piknik transgraniczny odbył się 1 października w Centralnym Parku Kultury i Wypoczynku im. Łesi Ukrainki. Zorganizowano go w ramach projektu «Promowanie i ochrona dziedzictwa przyrodniczego na obszarach rzecznych i terenach przybrzeżnych Rzeszowa i Łucka».

Rozmowy na temat «Jak polepszyć planowanie przestrzenne miasta, aby zachować jego dziedzictwo przyrodnicze» odbyły się w formie dyskusji przy odnowionym molo. Spotkanie ekspertów w dziedzinie ochrony dziedzictwa przyrodniczego, rozwoju miasta, turystyki i aranżacji przestrzeni miejskiej z Łucka i innych miast Ukrainy otworzył sekretarz Łuckiej Rady Miejskiej Jurij Bezpiatko.

Uczestnicy pikniku dyskutowali o koncepcji aranżacji terenu wypoczynkowego wzdłuż rzeki Styr w Łucku, rekonstrukcji środowiska naturalnego i stworzeniu nowoczesnego terenu rekreacyjnego, roli ekologicznego designu w rozwoju nowoczesnego miasta oraz możliwości zorganizowania nowych rodzajów turystyki zdrowotnej na zbiornikach wodnych miasta Łuck. Uczestnicy zapoznali się z projektem «Małe Rzeki Winnicy», który przedstawiła Kateryna Pisocka, ekspert Winnickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego «Instytut Rozwoju Miasta».

Po dyskusji odbyły się piesze wycieczki po mieście, podczas których przewodnik Andrij Pawlaszyk opowiedział o roli rzek w historii Łucka i najsłynniejszych wydarzeniach związanych z nimi.

25 zespołów z łuckich szkół średnich wzięło udział w queście ekologicznym zorganizowanym w ramach pikniku transgranicznego.

Źródło: lutskrada.gov.ua

Powiązane publikacje
Partnerzy z Milicza przekazali wóz strażacki dla Krzemienieckiej Hromady
Wydarzenia
Drużyna ochotniczej straży pożarnej z Białokrynicy na Tarnopolszczyźnie otrzymała wóz strażacki od Milicza – polskiego miasta partnerskiego Krzemieńca. Poinformowała o tym na swoim profilu facebookowym Gmina Milicz w powiecie milickim w województwie dolnośląskim.
22 marca 2024
Malarstwo, grafika, protest. W Łucku odbył się wernisaż wystawy «Blackout UA»
Wydarzenia
8 marca w Galerii Sztuki Wołyńskiej Organizacji Narodowego Związku Artystów Plastyków Ukrainy w Łucku odbył się wernisaż międzynarodowej wystawy malarstwa i rysunku «Blackout UA».
09 marca 2024
Łuck jest drugim miastem na mapie międzynarodowego projektu artystycznego «Blackout»
Wydarzenia
Konsulat Generalny RP w Łucku zaprasza na międzynarodową wystawę malarstwa i rysunku «Blackout UA».
06 marca 2024
Dwie hromady na Rówieńszczyźnie otrzymają dofinansowanie w ramach programu «Dobre zarządzanie»
Wydarzenia
Zakończył się nabór projektów do programu grantowego «Konkurs mikrograntów 2024/UA-DZ – Dobre zarządzanie – Projekty 2023». Poinformowała o tym Fundacja Solidarności Międzynarodowej.
04 marca 2024
Trwa konkurs na najlepszą koncepcję zagospodarowania dziedzińca zamku w Dubnie
Wydarzenia
Trwają zgłoszenia w polsko-ukraińskim konkursie studenckim «Koncepcja zagospodarowania terenu przy Zamku Ostrogskich-Lubomirskich w Dubnie (Ukraina)» – podaje Rówieńska Obwodowa Administracja Wojskowa.
23 lutego 2024
«Chcemy je wspólnie prostować». Dziennikarze z Łucka i Lublina uczyli się rozpoznawać fake newsy
Wydarzenia
Przez dwa dni dziennikarze z Lublina i Łucka rozmawiali o fake newsach i manipulacjach w mediach. Redaktorzy portalu «Jawny Lublin» podzielili się swoimi doświadczeniami w walce z dezinformacją.
17 lutego 2024
Malbork przekazał Włodzimierzowi samochody z Niemiec. Są przeznaczone dla wojska
Wydarzenia
Na początku lutego delegacja z Włodzimierza pod przewodnictwem Ihora Palonki złożyła roboczą wizytę w mieście partnerskim Malbork, gdzie otrzymała samochody na potrzeby wojska, przekazane przez Monheim am Rhein, niemieckie miasto siostrzane Malborka – podaje Włodzimierska Rada Miejska.
09 lutego 2024
Zabytki nie czekają
Artykuły
«Jeśli tego nie zrobimy teraz, za kilka lat może się okazać, że nie będzie czym się zająć» – mówią w Fundacji Partnerstwa dla Europy Środkowo-Wschodniej, która realizuje obecnie kilka projektów związanych z renowacją zabytków w obwodzie wołyńskim, rówieńskim, tarnopolskim oraz lwowskim.
06 lutego 2024
W Kowlu została otwarta klasa bezpieczeństwa
Wydarzenia
W Kowelskim Rejonowym Oddziale Głównego Zarządu Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy w obwodzie wołyńskim przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP otwarto wyjątkową klasę bezpieczeństwa.
03 lutego 2024