Луцькі юдеї підтримують переселенців
Події

Із 1 липня вимушені переселенці знову мають змогу безплатно споживати гарячі обіди у їдальні, яку відкрила у власному приміщенні Волинська релігійна громада прогресивного іудаїзму в Луцьку. Їжу, приготовану волонтерами, видаватимуть щодня з понеділка до п’ятниці з 13.00 до 14.00.

У перший день липня знову відчинила свої двері благодійна їдальня, створена луцькими юдеями. Після нетривалої перерви вимушені переселенці можуть у ній безплатно спожити гарячі страви.

Як розповіла Тетяна Плотнікова, координаторка єврейської волонтерської мережі «Volunteer Community FSU» у Луцьку, в Україні діють понад 30 волонтерських центрів цієї організації. Вже з перших днів відкритої війни мережа долучилася до підтримки біженців та найменш соціально захищених верств населення.

«Наш телефон із легкістю можна знайти в інтернеті, тож буквально вже з перших днів повномасштабної російської агресії до нас почали надходити прохання надати допомогу. Насамперед, звісно, від українців єврейського походження, але ми не відмовляли в допомозі й неєвреям, які зверталися», – ділиться Тетяна.

Як розповіла координаторка, члени громади переобладнали приміщення, щоби переселенці мали де заночувати, сходити в туалет та помитися. Волонтери готували обіди, надавали теж психологічну допомогу. Потім ті, хто планував перебратися за кордон, прямували далі, а тим, хто залишався, громада допомагала знайти житло, роботу. Між іншим, зараз в общині працює переселенка, яку взяли на роботу.

За словами Тетяни Плотнікової, волонтери спочатку намагалися вести облік людей, які пройшли через центр, але потім облишили цю затію – надто багато їх було. «За перші дні дійшли до номеру 127, а потім перестали», – говорить вона.

Люди ночували безпосередньо в приміщенні, умови були спартанські, проте перебирати не доводилося. Спочатку спали на карематах, згодом друзі з організації «Оливне дерево» привезли розкладачки. Ця польська протестантська спільнота, з якою вже багато років співпрацює луцька юдейська громада, кілька разів передавала гуманітарну допомогу. Завдяки їхній підтримці були сформовані набори, в які ввійшли продукти та засоби гігієни.

«Як не парадоксально, найбільше страждає саме середнє покоління. Не діти, не люди поважного віку. Пенсіонери отримують, можливо й невелику, але все ж стабільну пенсію. Людям працездатного віку, які втратили житло і роботу, яким треба годувати дітей, утримувати себе і ще часом підтримувати своїх батьків, найважче. Тому ця допомога була надзвичайно потрібна», – вважає Тетяна Плотнікова.

Велику підтримку, за її словами, надають Ізраїль, а також численні благодійники. Завдяки їй громада змогла надати допомогу не тільки переселенцям, а й дітям у волинських сиротинцях та людям з інвалідністю. А ще луцькі юдеї допомагали ліками тим, хто їх потребував, а також передали медичні препарати для луцького військового шпиталя і перинатального центру.

Волинська релігійна громада прогресивного іудаїзму планує ще низку благодійних акцій. Слідкувати за ними можна на фейсбук-сторінці «Хесед община».

Анатолій Оліх
Фото з фейсбук-сторінки «Хесед община»

Схожі публікації
Польське товариство в Луцьку отримало гуманітарну допомогу
Події
Товариство польської культури імені Еви Фелінської на Волині отримало гуманітарну допомогу, призначену для підтримки поляків, осіб польського походження та їхніх сімей, що проживають в Україні.
07 липня 2022
До Луцька прибула допомога з Білостока
Події
«Не словом, а ділом наші польські сусіди підтримують Україну в боротьбі з російським агресором», – підкреслює Луцька міська рада, інформуючи про вантаж, який прибув із Білостока.
02 липня 2022
Інститут літературознавчих досліджень у Варшаві надав Україні допомогу
Події
Ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось вручив військовим допомогу від варшав’ян, організовану Інститутом літературознавчих досліджень Польської академії наук у співпраці з Товариством друзів України.
15 червня 2022
Дитяча лікарня в Рівному отримала гуманітарну допомогу з Ольштина
Події
До Рівненської обласної дитячої лікарні прибув черговий гуманітарний вантаж із польського міста Ольштин. Польські волонтери збирають і доставляють до Рівного найнеобхідніше: дитячий одяг, медикаменти, а також харчування для найменших пацієнтів.
10 червня 2022
Війна поставила перед вибором: як волонтерять у Товаристві польської культури «Творчість заради життя»
Статті
Від початку повномасштабної війни в Україні місцеві організації, які об’єднують осіб польського походження, активно включилися у волонтерську роботу. Не виняток і Товариство польської культури «Творчість заради життя».
03 червня 2022
«Підтримка Польщі – неоціненна». До Луцька прибула допомога з Катовіце та Лодзі
Події
Гуманітарна допомога від Польщі не перестає надходити до українських волонтерів. Про останні отримані вантажі розповів Владислав Дорошенко, співкоординатор Єдиного комунікаційного центру в Луцьку.
25 травня 2022
Нововолинська громада отримала два автомобілі для пожежників і медиків
Події
Польська гміна Ярачево передала Нововолинській громаді пожежний автомобіль та машину екстреної медичної допомоги. Про це повідомляє Нововолинська міська рада.
17 травня 2022
Луцьк отримав ще близько 20 тонн допомоги
Події
Близько 20 тонн гуманітарної допомоги прибуло до Луцька з Великої Британії. Вантаж спочатку доставили до польського міста Піла, звідки фундація «Mewa» привезла його в Україну.
13 травня 2022
Поляки допомагають Гусятину
Статті
Місто Гусятин на Тернопільщині не залишається без допомоги поляків. Не тільки матеріальної: нещодавно діти з місцевої спортивної школи взяли участь у міжнародному футбольному турнірі у Вольштині.
10 травня 2022