Святі Миколаї в Луцьку, Кременці та Язловці
Статті

Група Святих Миколаїв завітала до Луцька з Польщі, привізши із собою подарунки для дорослих і дітей. Після короткого перебування в обласному центрі вони поїхали далі на схід – до Кременця і Язловця.

У переддень Святого Миколая, 5 грудня, до «Карітас-Спес-Луцьк» завітала група працівників польської фірми «Bricomarché». Вони привезли в подарунок солодощі, одяг, продовольчі та гігієнічні товари. Групу супроводив Яцек Бури, заступник воєводського коменданта Добровольчих загонів праці в Любліні, який неодноразово бував в Україні. Впродовж багатьох років він упорядковує польські кладовища на Волині та Поділлі, зараз активно допомагає українцям, постраждалим від війни.

Томаш Оцетек, підприємець, який представляє південний регіон компанії «Bricomarché», розповів, що в Україні він удруге: «Я представляю тут кілька магазинів, які разом організували цей вантаж. Ми привезли те, що змогли зібрати серед наших колег-підприємців, друзів і членів нашої команди. Це подарунки і для дітей, і для дорослих».

Із Луцька Святі Миколаї вирушили до Кременця і Язловця. Зустріч із ними в Луцьку тривала всього кілька хвилин, адже часу було небагато – лише на розвантаження автомобіля.

Багато представників групи перебувають уперше в Україні під час воєнного стану, хоча допомагають від початку повномасштабної війни. Дехто взагалі ніколи не був в Україні. «Хотілося би ближче познайомитися із цією країною, але не цього разу. Ми налаштовані виключно на допомогу: приїжджаємо, робимо свою роботу й повертаємося. Бажаємо українцям миру і веселих свят Різдва Христового», – сказали на прощання.

Текст і фото: Анатолій Оліх

Схожі публікації
«Хай вам буде тепло». У Луцьку встановили нові котли для «Карітаса»
Події
У рамках проєкту «Покращення рівня соціальних послуг для осіб, які зіткнулися з різними кризовими ситуаціями в Луцьку» благодійна організація «Карітас-Спес-Луцьк» отримала два твердопаливних котли для обігрівання своїх приміщень.
02 грудня 2022
На меморіалі в Луцьку знову засяяв хрест із лампадок
Події
1 листопада на колишньому луцькому католицькому кладовищі, на якому зараз розташований досі не декомунізований меморіал «Вічної слави», відбулася молитва за спочилих там померлих. До неї долучилися члени місцевих польських товариств та громадські активісти.
02 листопада 2022
Сусідська допомога від луцьких католиків
Події
Благодійна організація «Карітас-Спес-Луцьк», яка діє при римо-католицькій парафії Святих Апостолів Петра і Павла в Луцьку, продовжує нести допомогу всім, хто її потребує. Безпосередньо зараз організація задіяна у проєкті «Сусідська допомога».
29 серпня 2022
Луцькі католики готують обіди та роблять маскувальні сітки
Події
Римо-католицька парафія Святих Апостолій Петра і Павла в Луцьку та благодійна організація «Карітас-Спес-Луцьк», яка діє при ній, продовжують надавати допомогу тим, хто цього потребує. Парафіяни та волонтери готують гарячі обіди для поліції та територіальної оборони, виготовляють маскувальні сітки, координують дії батьків із дітьми, які втікають зі сходу України в Польщу, годують біженців на залізничному вокзалі в Ковелі.
18 березня 2022
Волонтери «Карітас-Спес-Луцьк» готують обіди та плетуть маскувальні сітки для військових
Події
Приготування гарячих обідів для поліції та територіальної оборони, які чергують на блокпостах у Луцькій громаді, виготовлення маскувальних сіток для українських військових, координація дій батьків із дітьми, які тікають зі Сходу України в Польщу, та організація чергувань у храмі – Карітас-Спес-Луцьк парафії Святих Петра і Павла продовжує надавати допомогу тим, хто цього потребує.
25 лютого 2022
Робити добро може кожен
Статті
Із минулого року урочистість Усіх Святих для луцької кафедральної римо-католицької парафії Святих Апостолів Петра і Павла набула ще одного, особливого, сенсу, адже саме цього дня провела свою першу публічну акцію парафіяльна благодійна організація.
01 листопада 2021
«Музика світла» для Петра Жукалюка
Події
У римо-католицькому кафедральному соборі Святих Апостолів Петра і Павла в Луцьку відбувся благодійний концерт «Музика світла», під час якого збирали кошти для 18-річного волинянина, хворого на рак.
17 жовтня 2021