19 червня в центральному парку Луцька відбувся «Пікнік з рятувальниками». У спеціально облаштованих зонах діти могли приміряти форму працівників ДСНС, спробувати свої сили на смузі перешкод, навчитися працювати з металошукачами і накладати турнікет, дізнатися, навіщо пожежники використовують дрони.
При вході в парк розмістили кілька тематичних локацій, присвячених протимінній безпеці, роботі водолазів і пожежників, безпілотним системам, наданню першої домедичної допомоги. Також не забули про найменших відвідувачів, для яких підготували намети з розмальовками, пластиліном, іграшками та солодощами.
Як зазначив речник Головного управління ДСНС у Волинській області Володимир Нестеров, усі локації від рятувальників профорієнтаційні та присвячені безпеці. «Рятувальники розповідають дітям, що робити, якщо вони виявили підозрілий предмет, як поводитися на відкритих водоймах, як надавати першу домедичну допомогу, як за допомогою дронів ми обстежуємо територію. Діти можуть спробувати свої сили на смузі перешкод: вони приміряють спеціальне спорядження, долають певні перешкоди і подають воду на гасіння. Як завжди, ця локація найбільш популярна серед наших відвідувачів», – сказав він.




Помічник начальника Головного управління ДСНС у Волинській області з питань міжнародного співробітництва Роман Багнюк розповів про співпрацю рятувальників у межах Програми Interreg NEXT Польща–Україна 2021–2027, спільно з якою вдалося організували цей захід у парку. Зараз триває реалізація чотирьох проєктів у рамках програми. Їх загальний бюджет – понад 3,5 млн євро: 90 % цієї суми – це кошти Європейського Союзу, ще 10% – співфінансування ДСНС.
«У межах цих проєктів ми втілюємо багато корисних заходів задля безпеки мешканців нашої області, наприклад, закуповуємо спеціалізоване обладнання та техніку для рятувальників, піротехніків, водолазів та інших наших фахівців. Один із напрямків співпраці – це так звані м’які заходи, тобто спільні навчання в Україні та Польщі. Наші партнери – це рятувальники з міст Августів, Седльце та Люблін. Ми вчимося в них, а вони – в нас», – прокоментував Роман Багнюк. Наприклад, польські рятувальники переймають досвід українських колег, який вони здобули під час ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних із ворожими атаками, а для українців цінний досвід поляків у створенні добровільних пожежних команд у невеликих громадах.

Про проведення цього пізнавального заходу в міському парку Андрій Ломага дізнався в інтернеті: побачив анонс у соцмережах і вирішив відвідати «пікнік» разом із п’ятирічною донькою. «Донечка любить гратися з іншими дітьми, тому я вирішив, що тут їй буде цікаво. Вважаю, що такі заходи для діток варто проводити, адже важливо прищеплювати їм правильні цінності, ознайомлювати з тією місією, яку в цей непростий час несуть наші рятувальники», – наголосив він.
«Пікнік з рятувальниками» в центральному парку Луцька організувало Представництво Спільного секретаріату Програми Interreg NEXT Польща–Україна 2021–2027 у Львові у співпраці з Державною службою з надзвичайних ситуацій України та Луцькою міською радою за участю проєктів «Спільні дії в Остроленсько-Седлецькому субрегіоні та Волинській області з підготовки рятувальних служб до боротьби з пожежами, стихійними лихами та іншими загрозами пов’язаними зі зміною клімату», «Підвищення безпеки на транскордонній території Польщі та України у сфері порятунку», «Дике життя у великому місті: захист і промоція дикої природи й біорізноманіття в Луцьку та Жешуві» та «Безпечна каналізація задля здорового довкілля: транскордонні рішення Луцька та Білостока».







Текст і фото: Ольга Шершень