Римо-католицька парафія Святих Апостолів Петра і Павла в Луцьку запрошує на святкування 35-ліття повернення храму католицькій спільноті. Рішення передати кафедральний собор законному власнику виконавчий комітет Волинської обласної ради прийняв 25 червня 1991 р.
27 червня в католицькій катедрі в Луцьку відбудеться урочиста літургія з нагоди 35-річчя повернення храму католикам. Вона розпочнеться об 11:00.
Після завершення урочистої літургії на всіх присутніх чекає святкове дозвілля.

Цього року минає 410 років від початку зведення луцького костелу Святих Апостолів Петра і Павла. Будівництво почалося в 1616 р. і завершилося через двадцять із лишком років. 6 жовтня 1639 р. луцький храм освятив єпископ Анджей Гембіцький.
Первинно храм зводили як костел при єзуїтському колегіумі. В 1773 р., після ліквідації Товариства Ісусового (офіційна назва ордену єзуїтів, – ред.), костел віддали під опіку Комісії національної освіти, а через кілька років його передали Луцькій дієцезії Римо-католицької церкви. Храм капітально перебудували, саме тоді він отримав сучасний вигляд.
У 1787 р. костел Святих Апостолів Петра і Павла став кафедральним. Він пережив близько десятка серйозних пожеж, неодноразову зміну кордонів і державних устроїв, кілька воєн, зокрема дві світових, аж доки в 1948 р. його не закрив совєтський режим. У часи СРСР тут спочатку влаштували склади, потім діяли різні установи, наприклад, Музей історії релігії та атеїзму.
Наприкінці 1980-х рр. католики почали відвойовувати свій храм.
Рішенням виконавчого комітету Волинської обласної ради № 140 від 25 червня 1991 р. кафедральний собор повернули законному власнику – римо-католицькій громаді.
29 червня 1991 р., у день покровителів храму, Святих Апостолів Петра і Павла, в ньому звершили урочисту літургію. Відтоді тут регулярно відправляють богослужіння.
ВМ
Фото: Анатолій Оліх
Читайте також: