Корпус охорони пограниччя був створений згідно з наказом від 12 вересня 1924 року. Призначений командиром формування ген. Генрик Одровонж-Мінкевич у своєму першому наказі так звернувся до солдатів: «На землях, вимучених довготривалою війною, знову запанували злочинність і терор. Мирний житель села чи міста, котрий працює в поті чола, не може бути впевненим у наступному дні чи годині. У таких умовах усе населення кресових воєводств вважає солдатів Корпусу охорони пограниччя своїми справжніми захисниками».
Розвиток подій в Україні нагадує віддалені у часі події у східній частині Другої Речі Посполитої. У двадцятих роках минулого століття молода польська держава зіткнулася з методами, які сьогодні використовує Росія.
На запрошення Генерального консульства РП у Луцьку та Товариства польської культури у Здолбунові на території парафії Св. Петра і Павла з нагоди відзначення Дня дитини зібралися діти з польських організацій, дитячих будинків, а також ті, що вивчають польську мову.
4 червня 2014 року поляки відзначали 25-річчя перших, частково вільних, виборів до Сейму та Сенату. Також представники люблінської «Солідарності» не забули про цю важливу річницю і підготували спеціальну програму святкувань. Кілька заходів були пов’язані із подіями та політичною ситуацією в Україні.
Здолбунівській районній бібліотеці наприкінці травня відбувся концерт для харцерів зі здолбунівського та рівненського середовища загону «Волинь», а також для наймолодших читачів бібліотеки та їхніх батьків.
20 травня у Луцьку відбулася презентація нового просвітницького проекту «Світ пограниччя», співорганізаторами якого стали літературно-мистецьке об’єднання «Чумацький віз» (засновники –Василь Слапчук і Олександр Клименко) та Волинська обласна бібліотека для дітей.
Як і щороку, Люблін на кілька днів став столицею багатокультурності. Це відбулося завдяки фестивалю культури національних, етнічних, релігійних меншин і конфесій, що пов'язані з цим містом. Він тривав 23-28 травня. «Багатокультурний Люблін – 2014» привабив учасників цікавою програмою і незвичною атмосферою.
Під час офіційної зустрічі Луцького міського голови Миколи Романюка із президентом міста Холм Агатою Фіш відбулося підписання Угоди про співробітництво та визначення подальших напрямів співпраці, які сприятимуть зміцненню зв’язків поміж містами Луцьк та Холм.
Під час конференції «Польські медіа на Сході», яка відбулася 30 травня в Сенаті Республіки Польща, була створена Федерація польських мас-медіа на Сході. Її мета – сприяти розвитку польських ЗМІ на Сході та представляти їхні інтереси в польських інституціях та в країнах, у яких вони діють.