Згадую перші грудневі дні 1991 року, коли всіх в Україні та не в Україні заполонила невимовна радість: український народ майже стовідсотково проголосував на всеукраїнському референдумі за повний суверенітет і незалежність України. Тоді ж було обрано Президентом відродженої Української держави Леоніда Кравчука. За два дні до інавгурації мені зателефонував народний депутат України, знаний поет і перекладач Роман Лубківський:
На Волині розпочав свою діяльність відреставрований меморіальний музей В’ячеслава Липинського, що у селі Затурці Локачинського району. Урочисте відкриття садиби відбулося 22 серпня нинішнього року за участю представників влади, мешканців села та гостей із Польщі.
20 серпня відкрито Молодіжний центр польсько-української співпраці у Костюхнівці.
Протягом 13-15 серпня 2011 року солдати 27-ої піхотної дивізії Армії Крайової у Любліні провела волинське паломництво дорогою боїв 24-ої дивізії. 14 серпня група паломників у складі 54 осіб під проводом майора Євгеніуша Піндиха відвідала Луцьк.
Василь Слапчук вважається одним із найкращих сучасних літераторів України. Нині – він лауреат більшості премій, які вручаються найуспішнішим письменникам у нашій державі, у тому числі є лауреатом Національної премії України ім. Тараса Шевченка та Заслуженим діячем мистецтв України. Нещодавно він досягнув успіху і в науковій площині, захистивши кандидатську дисертацію із літератури. Сьогодні Василь Слапчук – гість «Волинського Монітора».
Польські археологи розпочали ексгумацію в Острівках під Любомлем. Роботи ведуться, в основному, на так званому «трупному полі», де, можливо, спочиває навіть 300 тіл поляків, які загинули у 1943 році від рук націоналістів і місцевого населення.
Щороку Центр польської мови та культури (Центр ПМК) Університету Марії Кюрі-Склодовської у Любліні (УМКС) організовує «Полонійне Літо». Це різноманітні навчальні курси для осіб, котрі вивчають польську мову і культуру, або ж працюють у цій галузі.
На запрошення Великопольського товариства розвитку сільських територій у місті Гіжицко з 18 по 31 липня 2011 р. перебувала група дітей із Товариства польської культури на Волині імені Еви Фелінської. Проект був фінасований Канцелярією Сенату РП.
У минулі вихідні через річку Буг було перекинуто черговий міст, що пов’язав Україну із Польщею. На жаль, поки що тимчасовий. Із 4 по 7 серпня 2011 року пройшли чергові Європейські дні добросусідства. Через річку Буг було встановлено понтонний міст і створено тимчасовий пішохідно-велосипедний перехід. Таким чином було об’єднано польське село Збереже із українським селом Адамчуки.
Cьогодні гостем редакції «Волинського монітора» є наш колега із радіо Адріан Малиша. Пан Адріан веде авторську програму на студентському радіо «Centrum» у Любліні. Представляємо нашим шановним читачам результат майже півторагодинного журналістського «випитування» нашого співрозмовника.